Tous

Scientific committee

  • Jesus
    Angulo
    - Mines ParisTech, France
  • Marc
    Arnaudon
    - Université de Bordeaux, France
  • Michael
    Aupetit
    - Qatar Computing Research Institute, Quatar
  • Frédéric
    Barbaresco
    - Thales, France
  • Michèle
    Basseville
    - IRISA, France
  • Silvère
    Bonnabel
    - Mines-Paristech
  • Michel
    Boyom
    - Université de Montpellier, France
  • Michel
    Broniatowski
    - University of Pierre and Marie Curie, France
  • Paul
    Byande
    - Université de Montpellier
  • Frédéric
    Chazal
    - INRIA, France
  • Arshia
    Cont
    - Ircam, France
  • Arnaud
    Dessein
    - University of York
  • Michel
    Deza
    - Ecole Normale Supérieure Paris, CNRS, France
  • Stanley
    Durrleman
    - INRIA, France
  • Edwin
    Hancock
    - University of York
  • Nicolas
    Le bihan
    - Université de Grenoble, CNRS, France - University of Melbourne, Australia
  • Jonathan
    Manton
    - The University of Melbourne
  • Jean-François
    Marcotorchino
    - Thales, France
  • Bertrand
    Maury
    - Université Paris Sud, France
  • Ali
    Mohammad-djafari
    - Supelec, CNRS, France
  • Frank
    Nielsen
    - Ecole Polytechnique, France
  • Richard
    Nock
    - Université des Antilles et de la Guyane, France - NICTA, Australia
  • Xavier
    Pennec
    - INRIA, France
  • Michel
    Petitjean
    - Université Paris Diderot, CNRS, France
  • Gabriel
    Peyre
    - Université Paris Dauphine, CNRS, France
  • Olivier
    Schwander
    - UPMC, Paris, France
  • Rodolphe
    Sepulchre
    - Cambridge University, Department of Engineering, UK
  • Hichem
    Snoussi
    - Université de Technologie de Troyes, France
  • Alain
    Trouvé
    - ENS Cachan, France

Program chairs

  • Jesus
    Angulo
    - Mines ParisTech, France
  • Frédéric
    Barbaresco
    - Thales, France
  • Silvère
    Bonnabel
    - Mines-Paristech
  • Arshia
    Cont
    - Ircam, France
  • Frank
    Nielsen
    - Ecole Polytechnique, France

Comité d'organisation

  • Valérie
    Alidor
    - SEE, France
  • Catherine
    Moysan
    - Mines-Paristech
  • Jean
    Vieille
    - SyntropicFactory

Administrateur groupe

  • Frédéric
    Barbaresco
    - Thales, France